Новини компанії

Київський інсулін відкриває заокеанські горизонти

Під час шостого спільного засідання міжурядової українсько-бразильської комісії з торговельно-економічного співробітництва міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов повідомив, що Державне підприємство «Індар» завершило процес передачі бразильській стороні технологічної документації з будівництва на території цієї південноамериканської країни заводу з промислового виробництва інсуліну людського рекомбінантного.

Спеціалісти галузі наголошують, що реалізація спільного українсько-бразильського інсулінового проекту відображає зростаючий потенціал вітчизняної фарміндустрії, яка в останні роки збільшує обсяги експорту. Нагадаємо, що поліпшення умов торгівлі на зовнішніх ринках для вітчизняних виробників є одним з важливих елементів реалізації програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича.

На думку аналітиків, передача технологій будівництва фармзаводу і навчання бразильських фа-хівців є одним із практичних прикладів українсько-бразильського співробітництва, яке виходить на стратегічний рівень. При цьому для України економіка Бразилії, що динамічно розвивається, представляє особливий інтерес. Адже, за оцінками фахівців, ця країна має восьму за величиною номінального ВВП економіку у світі та сьому за ВВП, розрахованим за паритетом купівельної спроможності.

Водночас Бразилія щороку зміцнює свій вплив на країни Латинської Америки й узагалі країни третього світу. Виходячи з цього, вона може стати для України трапом для розширення її присутності на латиноамериканському континенті.

Експерти відзначають, що наша країна володіє сучасними передовими технологіями у різних галузях машинобудування, які можуть бути надзвичайно цікавими для бразильських підприємств. Україна готова поставляти широкий спектр продуктів хімічної промисловості та металургії, гірничодобувні машини, устаткування для нових бразильських електростанцій і портової інфраструктури. При цьому вітчизняні підприємства зацікавлені у створенні на території Бразилії спільних підприємств із виробництва продукції з використанням українських технологій. Таким чином обсяг взаємної торгівлі, який нині сягає 1 млрд. дол. США, може бути істотно збільшено вже у короткі терміни.

ДОВІДКА «ВЕЧІРКИ»
Київське ДП «Індар» – єдине в Україні та одне з небагатьох у світі підприємств з повним циклом виробництва високоякісних препаратів інсуліну (від субстанції до готових лікарських форм). «Індар» регулярно підтверджує високу якість продукції та відповідність світовим стандартам виробництва лікарських засобів.

Дмитро Солодько
Вечірній Київ