Новини компанії

Акція протесту трудового колективу «Індар»

Колективний страйк: влада змусила Індарівців зупинити роботу і вийти під стіни Кабміну.

Сьогодні близько 200 осіб трудового колективу підприємства з виробництва інсуліну «Індар», вийшли під стіни Кабінету міністрів з проханням припинити тиск з боку рейдерських угрупувань, які заважають працювати.

За останній час навколо підприємства «Індар», єдиного державного заводу і одного з небагатьох заводів з виробництва інсулінів в світі, відбуваються масові провокації, рейдерські атаки, вигадані кримінальні справи, що ставить під загрозу життя тисяч хворих на цукровий діабет, веде до втрати міжнародного іміджу України як експортера фармакологічних препаратів, отриманих біотехнологічним шляхом, загрожує співробітникам підприємства позбавленням робочих місць. Прикро і дивно, що за всім цим стоять чиновники МОЗ, на чолі з міністром Мусієм і голова ДАК «Укрмедпром» - Політики, які за підтримки Народного депутата Гелевея і колишнього ген. прокурора Махнітского, зробили з заводу та його керівництва «оплот корупції МОЗ.»

  «Замість того, щоб займатися роботою, ми повинні вийти на страйк, так як нам просто не дають працювати, - каже Ірина, працівниця заводу. - Ми вже втомилися від масових перевірок, і в цей непростий час ми всі боїмося втратити стабільну роботу. «Індар» був уже на межі розвалу при Лазарєві і Романюку.

  За словами працівників заводу, вони підозрюють, що за цими рейдерськими захопленнями заводу стоять його колишні керівники Олексій Лазарєв і його заступник Віктор Романюк.

До речі, обидва, керуючи заводом в 2006-2010 роках, переписували його активи (на суму близько 39 млн. грн.) Нерухомість, обладнання, патенти - на приватні структури. При керівництві Лазарева і Романюка підприємство було доведено до банкрутства, були створені значні суми штучної кредиторської заборгованості перед підприємствами, підконтрольними Лазареву А.П. і Романюку В.М. Перед своїм відходом Лазарєв О.П. примудрився «обдерти» ПрАТ «Індар» до нитки, завдяки чому робота підприємства була паралізована.

Після усунення Лазарева і Романюка, а потім і інших керівників, які прийшли з новими господарями, на початку 2012 року 70% пакету акцій, які також, як майно заводу, вкрали і продали офшорній компанії з Белізу, на підприємство прийшла Любов Вишневська. Після чого завод ожив, запрацював. Акції держава собі повернула, а вкрадене майно, довелося повертати новому керівникові. При цьому стала регулярно виплачуватися заробітна плата, виконуються зобов'язання перед кредиторами, здійснюються платежі до бюджету. «Наше підприємство, щомісячно без затримки виплачує працівникам зарплати, а також податки державі близько 15 млн на рік. - Розповідає головний бухгалтер Виговський Віктор Іванович, - я працюю в «Індарі» з моменту його створення 16 років і хочу сказати, що тільки зараз наш державний завод не тільки виробляє препарати на вітчизняний ринок, але ми вийшли на міжнародний рівень. Ми почали прямі поставки до Бразилії. Але весь цей негатив, який відбувається навколо заводу, може призвести до того, що «Індар» закриється.


Як кажуть працівники «Індару», влада сама змусила їх самостійно захищати свій колектив, свій менеджмент, свій завод і вони готові стояти до кінця, поки не буде зупинено рейдерське свавілля.