Новини компанії

ДІАЄВРО – футбольний чемпіонат серед людей з діабетом


             

На сьогодні існує безліч порад стосовно правильного способу життя для людей з діабетом. Проте, важливо пам’ятати, що сила духу та незламний характер на додаток до здорового активного способу життя робить людину повноцінною та щасливою. Жити з діабетом та займатись спортом – це шлях до щасливого майбутнього.

З метою популяризації спорту серед людей з діабетом, Українська діабетична федерація в 2012 році започаткувала та провела І Міжнародний чемпіонат з міні-футболу для людей з діабетом «ДІАЄВРО 2012», який проходив в Києві одразу після Європейського чемпіонату з футболу ЄВРО 2012 за підтримки Федерації Футболу України, Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, Асоціації міні-футболу (футзалу) України, Федерації Футболу м. Києва, Київської міської організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», під егідою Європейського департаменту Міжнародної діабетичної федерації (IDF-Europe).

Ця подія була першою в світі футбольною ініціативою для людей з діабетом та привернула увагу світової діабетичної спільноти. Учасниками чемпіонату були люди з діабетом з різних країн Європи. Всього в чемпіонаті брало участь 8 команд (Україна, Італія, Білорусія, Польща, Хорватія, Словаччина, Казахстан, Узбекистан). Переможцями турніру стала команда Хорватії, ІІ місце посіла команда Словаччини та ІІІ місце – команда України. Всі три команди отримали Кубки Міжнародного чемпіонату з міні-футболу ДІАЄВРО-2012 за ІІІ, ІІ та І місце за сприяння Федерації Футболу України.

   

 

Міжнародний турнір з міні-футболу для людей з цукровим діабетом «ДІАЄВРО 2012» став незабутнім для кожного його учасника та отримав найвищі оцінки не тільки асоціацій команд-учасниць, а й керівництва головного офісу Міжнародної діабетичної федерації (IDF) – президента IDF-Європа Chris J.Delicata та президента-ілект IDF-Європа Joao Nabais. ДІАЄВРО 2012 широко висвітлювався в національних та зарубіжних засобах масової інформації:

Ініціатор проекту Українська діабетична федерація навіть не очікувала, що чемпіонат стане настільки популярним, що діабетична асоціація команди переможців вже на наступний рік організує та успішно проведе ІІ Міжнародний чемпіонат з міні-футболу для людей з цукровим діабетом «ДІАЄВРО 2013» в м.Задар, Хорватія. Цього разу перемогу отримала команда Угорщини, друге місце посіла команда Португалії, а Хорватія – третє.

 

За традицією «ДІАЄВРО 2014» був проведений в країні команди-переможця. 1-5 вересня чемпіонат проходив в м. Балатонфюред, Угорщина - краєвидному містечку на березі озера Балатон.

Учасниками  «ДІАЄВРО 2014» стали гравці з таких країн: Бельгія, Болгарія, Хорватія,  Угорщина, Італія, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна, Узбекистан (14 команд).

Українська діабетична збірна, яка приймала участь у «ДІАЄВРО 2014», складалась з 9 гравців з різних міст України (Київ, Винниця, Чернігів, Житомир) віком від 19 до 67 років. Команда від України – це сильні духом, сміливі, чесні, віддані своїй справі чоловіки. Починаючи з 2012р. та по сьогодні вони доводять всім, що з діабетом можна не тільки повноцінно жити, а й змагатися на високому рівні.

Чемпіонат з футзалу «ДІАЄВРО 2014» відбувався за підтримки IDF-Europe. Всі матчі турніру проходили за суддівства УЄФА.

   

Всі команди відчули справжній командний дух, силу, гарні емоції та показали, що участь набагато важливіша за перемогу!

Під час проведення всіх матчів з міні-футболу ДІАЄВРО проводився постійний контроль стану здоров’я учасників та вимірювання рівня глюкози крові.

   

Завдячуючи Федерації Футболу України наші гравці мали чудову форму!

НАША КОМАНДА

В першому матчі України з Росією наша збірна виграла 6:1. В матчі з Бельгією програла 2:3. В поєдинку з командою Хорватії українці зіграли 1:3 на користь останньої. За станом здоров’я (травми та застуда) українська діабетична збірна грала в неповному складі та без замін. Це була складна та напружена гра! Наші гравці показали себе дуже достойно в протистоянні з сильним суперником.

В боротьбі за третє місце на полі зійшлися команди Хорватії та Португалії. 3-тє місце в чемпіонаті зайняла команда Хорватії. Після складної гри за перемогу в ДІАЄВРО 2014 друге місце отримала команда Угорщини, а золото дісталось команді Румунії. В загальному списку Україна зайняла 5 місце! Варто нагади, що кубок переможця – це той самий кубок, який отримала команда Хорватії в ДІАЄВРО 2012 в Україні. Тепер ця нагорода переходить від переможця до переможця, зберігаючи тим самим цінну історію чемпіонату.

 

Нагородження переможців чемпіонату. Команди України і Росії були нагороджені кубком миру.

Голова ради Української діабетичної федерації, ініціатор проведення проекту "ДІАЄВРО" Валентина Очеретенко виступила з вдячністю Угорській діабетичної асоціації та Міжнародній діабетичній федерації за гідну організацію і проведення III Міжнародного чемпіонату з міні-футболу для людей з діабетом, а також усім учасникам, які показали, що діабет - це сильний стимул досягати вершин і вести активний спосіб життя!

Українська діабетична федерація щиро вдячна партнерам участі української команди в «ДІАЄВРО 2014»,  а саме:

  • Вінницькій обласній державній адміністрації за організацію підготовки команди
  • Федерації Футболу України за надання методологічної допомоги та екіпірування команди
  • ПрАТ «ІНДАР» за допомогу в підготовці команди
  • ТОВ «АВК» за надання шоколаду з фруктозою для всіх учасників української збірної
  • ТОВ «РОШ» за надання глюкометрів та тест-смужок для тестування гравців
  • Вінницькому обласну клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центру за медикаментозний супровід команди

Сподіваємося, що наступний чемпіонат, який скоріше за все в 2015 році буде проходити в Румунії, буде не менш яскравим та цікавим, ніж цього року!

ДІАЄВРО – це не тільки гра, а й чудовий спосіб знайти нових друзів та розділити радість з іншими!

Українська діабетична федерація
04114, Київ, а/с №9
www.diabetes.in.ua
тел. 38050-317-11-17
udf@ukr.net