Новини компанії

Український експорт: проблеми і шляхи їх вирішення

4 вересня 2015 року голова правління Приватного акціонерного товариства «По виробництву інсулінів «ІНДАР» – Любов Вишневська взяла активну участь у засідання Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

Захід відкрив виступ Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна щодо стратегічних питань роботи Ради експортерів та інвесторів, взаємодії МЗС та українського бізнесу у розширенні ринків збуту національних виробників.

На загальній сесії засідання прозвучали також тематичні доповіді Віце-прем’єр міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, Заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі, Торгового представника України – Наталії Микольської.

Учасники засідання мали можливість переглянути презентацію Посла з особливих доручень МЗС України – О.І. Данилейка щодо створеного веб-порталу Ради, який має стати ефективним механізмом взаємодії МЗС з національними виробниками у просуванні вітчизняної продукції на закордонні ринки.

Серед запланованих виступів компаній-членів Ради особливо цікавою стала доповідь: «Перспективи фармацевтичного експорту у найближчому майбутньому», яку презентувала Любов Вишневська, Голова правління ПрАТ «ІНДАР».

Вона зазначила, що головним пріоритетом у створенні бази для нарощування обсягів та поліпшення структури українського експорту є розвиток виробництва товарів з високою доданою вартістю і однією з ключових галузей у досягнення цієї мети може бути фармацевтична промисловість. Але, на сьогоднішній день, для фармацевтичних підприємств існують певні бар'єри виходу на зовнішні ринки: складна та довготривала (1-2 роки) процедура реєстрації лікарських засобів, невизнання українських сертифікатів якості GMP та реєстраційних посвідчень в інших країнах.
«Шляхами подолання цих бар'єрів можуть стати: підписання міждержавних договорів щодо визнання українських сертифікатів GMP та реєстраційних посвідчень на лікарські засоби іншими державами; підтримка дипломатичними представництвами МЗС України організації зустрічей делегацій українських виробників із представниками іноземних країн; залучення фармацевтичних виробників до роботи в міжурядових комісіях з економічного та торгівельного співробітництва, що дасть можливість легкого та швидкого виходу українських виробників на зовнішні ринки та сприятиме збільшенню експорту українських ліків», – підкреслила Л. Вишневська.

Загалом, у засіданні Ради експортерів та інвесторів при МЗС України взяли участь понад 90 учасників представників влади, вітчизняного бізнесу та громадських організацій.

Сподіваємося, що за результатами заходу будуть вироблені конкретні пропозиції щодо підвищення ефективності допомоги Міністерства закордонних справ України національному бізнесу та його активного залучення до роботи Ради.