Новини компанії

Провідний діабетолог Куби відвідав ПрАТ «ІНДАР»

21-25 вересня 2015 року на запрошення Української Діабетичної Федерації (УДФ) в Україну завітав відомий світовий фахівець в галузі діабетології, президент Асоціації Діабетологів Куби, віце-президент Міжнародної Діабетичної Федерації Мануело Вера Гонзалез.

На початку візиту, 23 вересня він відвідав Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного, у приміщенні якого відбулася науково-практична конференція для лікарів-ендокринологів, лікарів первинної ланки та хірургів області на тему: «Організація медичної допомоги хворим на цукровий діабет та розгляд його ускладнень на Кубі та у світі». Президент Асоціації Діабетологів Куби доповів учасникам заходу про досягнення та досвід організації охорони здоров’я на Кубі, а також акцентував увагу на проблемних питаннях надання допомоги пацієнтам хворим на ЦД, які мають ускладнення, у тому числі синдром діабетичної стопи.

У Вінниці професор Гонзалез познайомився також з роботою Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру і взяв участь у прес-конференції. У виступі перед ЗМІ він наголосив, що при обмеженому фінансуванні кубинська медицина все ж таки досягла значних успіхів, навіть порівняно із більш розвиненими сусідніми державами. «Ми маємо унікальну систему охорони здоров’я. Найголовніше в ній те, що вона охоплює усю країну: від маленьких селищ до великих міст. Усі послуги безкоштовні, починаючи з первинного огляду і закінчуючи трансплантацією. Найперше, що ми робимо: профілактика і навчання пацієнтів», – зауважив кубинський фахівець.

25 вересня, наприкінці свого візиту до України пан Гонзалез завітав до ПрАТ «ІНДАР» – єдиного в Україні підприємства, що має повний технологічний цикл виробництва генно-інженерних інсулінів. На зустрічі із професором фахівці «ІНДАР» познайомили гостя з історією підприємства, продукцією та планами розвитку на українському та зарубіжних ринках, а також запросили на екскурсію виробництвом.

Голова правління ПрАТ «ІНДАР» Любов Вишневська привітала почесного гостя та учасників робочої зустрічі та наголосила, що підприємство підтримує науково-практичні заходи у галузі діабетології, бере в них активну участь та завжди відкрито до співпраці. «Співробітники «ІНДАР» постійно обмінюються досвідом та знаннями із провідними українськими та міжнародними фахівцями, усвідомлюючи важливість такого спілкування», ¬ зазначила вона.

Президент Асоціації Діабетологів Куби у своїй презентації зазначив, що оскільки ускладнення діабету є важкими, а їх лікування дорогим, медична спільнота Куби велику увагу приділяє профілактиці ЦД та попередженню виникнення ускладнень захворювання. «Ми маємо якісні державні програми навчання не лише для хворих на цукровий діабет, але й для людей з будь-якими хронічними захворюваннями. Таким чином на Кубі поступово знижуються статистичні показники захворюваності та ускладнень ЦД. Для прикладу: у 2010 році показники смертності населення від цукрового діабету знаходилися на 4-му місці у загальній структурі смертності, а у 2014 році вже на 8-му», – зазначив професор Гонзалез.

Наприкінці зустрічі Голова ради Української Діабетичної Федерації Валентина Очеретенко подякувала Мануело Вера Гонзалезу за можливість поділитися досвідом з українськими лікарями та фахівцями у галузі діабетичної допомоги і лікуванні важких ускладнень діабету, таких як діабетична стопа та діабетична ретинопатія.

Довідка:

В Україні поширеність ЦД серед населення становить 2,4% (при цьому фактична поширеність у 3 - 4 рази вища). За даними ВООЗ, у 2011 році кількість хворих на дане захворювання у світі досягла 366 млн. осіб, причому цей показник має тенденцію подвоюватися кожні 15 років. Найбільш стрімке зростання захворюваності спостерігається у країнах Азії, Африки та Південної Америки.

В Україні головною проблемою цукрового діабету є його пізня діагностика та низький рівень обізнаності хворих. На жаль, у багатьох випадках це захворювання діагностується на тому етапі, коли вже виникли складні, а інколи , незворотні ускладнення.*

*За даними Української Діабетичної Федерації