Новини компанії

Імплементація законодавства ЄС відкриє для українських фармвиробників світові ринки

ПрАТ «ІНДАР» взяло активну участь у ІІ Національному форумі з підтримки експорту «Відкриваємо країни. Об'єднуємо бізнес», що відбувся в Києві 27-28 квітня в Торгово-промисловій палаті України.
Головна ідея форуму - надати ще один поштовх глибокому реформуванню економіки країни, підтримка національного виробника та збільшення українського експорту.

Відкриваючи захід, президент ТПП України Геннадій Чижиков зазначив, що даний Форум є новою діалоговою платформою для бізнесу та влади, він побудований на засадах рівності, компетентності та актуальності порушених проблем і запропонованих варіантів рішень.

На гала-сесії, присвяченій питанням проведення ефективних економічних перетворень в Україні, підтримці національних виробників та збільшенні експорту української продукції виступила голова правління ПрАТ «ІНДАР» - Любов Вишневскька.
У своєму виступі вона акцентувала увагу на необхідності швидкої імплементації європейського законодавства в фармацевтиці, що дозволить відкрити для українських виробників світові ринки.

«Зараз українські фармацевтичні компанії стикаються з низкою труднощів при виході на зовнішні ринки, про що, зокрема, свідчить досвід експортних поставок продукції нашого підприємства. Ще у 2012 році було прийнято рішення, що єдиний шлях розвитку компанії «ІНДАР» - це експорт. Зараз препарати ПрАТ "ІНДАР" зареєстровані в Бразилії, Сирії, Венесуелі, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, Казахстані, Грузії і Росії, ще в ряді країн проводиться реєстрація. За підсумками 2015 року, 62% всієї продукції підприємства склав експорт», - зазначила Л. Вишневська.

За її словами, сьогодні країни Латинської Америки та інші висувають вимоги українським фармацевтичним виробникам щодо виконання європейського законодавства та надають реєстраційні сертифікати на продукцію тільки після з’ясування її відповідності європейським нормам.

Любов Вишневська також підкреслила, що українські сертифікати і реєстраційні посвідчення не визнаються ні в одній країні світу. "При цьому абсолютно незрозуміло, навіщо ми отримуємо їх в Україні", - додала вона.

"Єдиний шлях - швидка імплементація європейського законодавства в українській фармацевтиці, яку можна зробити за півтора року. Тоді інсулін, який виробляє "ІНДАР "зможе продаватися в кожній країні світу", - сказала Л. Вишневська, нагадавши, що саме такий шлях 20 років тому вибрала Індія, і на сьогодні індійські медикаменти є в кожній країні світу.

У рамках форуму «Відкриваємо країни. Об'єднуємо бізнес» було проведено низку панельних дискусій та спеціалізованих секцій з питань державної підтримки експортоорієнтованих галузей економіки, міжнародного співробітництва та посилення торгово-економічних зв`язків України з Китаєм і Африкою, подолання бар`єрів у торгівлі з країнами СНД, а також змінам у сфері митного та податкового законодавства.

Зазначимо, що цей захід у цьому році зібрав ділову спільноту з 17 країн світу.
Відвідувачі і гості форуму мали змогу також ознайомитися з експозицією українських компаній-експортерів, зокрема із продукцією ПрАТ «ІНДАР».

Загалом, захід відвідало близько 700 представників українських підприємств-експортерів, десятки іноземних імпортерів, члени Уряду країни, представники дипломатичних місій, акредитованих в Україні, експерти у сфері зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій, кредитування, банківської справи, страхові організації та ін.