Iсторія підприємства

"Третьою великою подією за всю історію вітчизняної діабетології є створення виробництва високоякісних українських інсулінів на заводі «Індар». Треба бути історично справедливими й визнати нарешті той факт, що з появою «Індару» ми вийшли з похмурої епохи вітчизняної діабетології".

Андрій Єфімов, Академік Національної академії наук України,
Академії медичних наук України і Російської академії медичних наук.

29 січня 1997 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 82 "Про організацію виробництва вітчизняних інсулінів". Саме з цього часу розпочалась офіційна історія становлення та розвитку єдиного в Україні стратегічно необхідного заводу з повним технологічним циклом виробництва інсулінів –"Індар".

Протягом 1998 року працівниками заводу "Індар" були визначені і вирішені комплексні завдання у правових, майнових, кадрових, фінансових напрямках для функціонування компанії. На підприємстві було розпочато перші наукові розробки з виробництва високоочищених субстанцій та нових лікарських засобів. Кваліфікація обладнання,валідація технологічних процесів і комп’ютерних систем виконувалась з дотриманням вимог FDA.

21 червня 1999 року завод «Індар» було введено в дію. З кожним роком підприємство збільшувало виробничі потужності. Ключовим кроком у розвитку компанії стала розробка власної технології виробництва рекомбінантного інсуліну людини. З жовтня 2000 року завод почав випуск препаратів під своїми торговими марками: «ХУМОДАР» (інсуліни людини рекомбінантні), «МОНОДАР» (інсуліни свинячі монокомпонентні), а також препарати інших груп – антикоагулянти (гепарин) та гемостатичні лікарські засоби (протаміну сульфат).

На цьому історія компанії «Індар» не завершується, а навпаки, тільки починається, з новими темпами розвитку та неймовірно амбітними планами…